Lody śmietankowe, bez jajek
Lody mleczno-śmietankowe z wanilią, słodzone miodem zamiast cukru, który podobno nie ulega procesowi zamrażania, dzięki czemu lody są troszkę bardziej miękkie i kremowe. Lody zrobiłam bez jajek, które mi osobiście nie przeszkadzają w deserach jednak teraz ich przygotowanie jest dużo mniej skomplikowane.
Lody śmietankowe z wanilią:
- puszka mleka skondensowanego, niesłodzonego
- 250 ml śmietanki kremówki
- 1 laska wanilii
- 4 łyżki miodu
Wanilię przekroić wzdłuż i nożem zeskrobać ziarenka, dodać je do śmietanki i dobrze ubić mikserem. Do mleka dodać miód i ubijać mikserem 2-3 minuty, mleko powinno być dobrze spienione. Wymieszać je ze śmietanką, masę przełożyć do plastikowych pojemników i mrozić 3-4 godziny.
Napisz komentarz
Kochani, z kilu powodów komentarze na blogu podlegają moderacji. Niemniej jednak, są one zawsze mile widziane i za wszystkie bardzo Wam dziękuję!




